Відбулося засідання ради представників ГС «Українська федерація професійних медичних об’єднань» 18/11/2021

На засіданні ради представників ГС УФПМО затвердили склад Комітетів, Комісій і робочих груп

У четвер, 18 листопада, у НМУ імені О.О. Богомольця відбулося засідання Ради представників Громадської спілки «Українська федерація професійних медичних об’єднань». 

Засідання відкрив Голова Ради представників УФПМО, ректор НМУ імені О.О.Богомольця, член-кореспондент НАМН України, професор Юрій Кучин. Виступили Президент НАМН України, академік НАМН України, член-кореспондент НАН України, професор Віталій Цимбалюк, ректор НУОЗ України імені П.Л.Шупика, професор Юрій Вороненко, директор інституту нейрохірургії Євгеній Педаченко, президент УФПМО В’ячеслав Камінський, керівник експертної групи з питань реформування системи охорони здоров’я МОЗ України Тетяна Орабіна.

На порядок денний було винесено наступні питання:

 • Результати діяльності УФПМО за 2021 рік та Презентація напрямів діяльності УФПМО;
 • Пропозиції щодо створення Комітетів, постійно та тимчасово діючих Комісій і робочих груп УФПМО щодо забезпечення реалізації Напрямів активності УФПМО;
 • Формування керівних органів УФПМО;
 • Обговорення проєкту ЗУ «Про самоврядування медичних професій в Україні»;
 • Презентація основних принципів УФПМО щодо БПР та пропозицій до МОЗ України щодо активізації впровадження БПР тощо.

Доповідачем у перших питаннях був Президент УФПМО В’ячеслав Камінський. Він наголосив, що для підвищення ефективності діяльності та активізації федерації, необхідно розширити членство та вдосконалити її структуру. Нарівні з НАМН України УФПМО має стати партнером Міністерства охорони здоров’я України та брати безпосередню участь у підготовці повноцінних законопроєктів, необхідних державі і пацієнтам.

В’ячеслав Камінський презентував напрями діяльності Федерації. За його словами, взаємодія УФПМО з МОЗ підвищить конкурентоспроможність закладів охорони здоров’я та їх привабливість для отримувачів медпослуг, відстоюватиме необхідність забезпечення додаткових (фінансових, соціальних) гарантій для медпрацівників. Крім того, буде експертне та інформаційне сприяння в підвищенні якості та доступності послуг медиків для українців. Співпраця з МОЗ об’єднає все професійне медичне товариство на принципах саморегулювання з метою вдосконалення системи охорони здоров’я.

Президент УФПМО також висловив пропозиції щодо створення Комітетів, постійно та тимчасово діючих Комісій і робочих груп УФПМО щодо забезпечення реалізації Напрямів активності УФПМО. Зокрема, було запропоновано нову організаційну структуру та координацію взаємодій. Камінський представив вертикальний рівень взаємодії:

 • Комітет з медичної освіти і БПР; 
 • Комітет з медичної практики і стандартів якості надання медичної допомоги населенню; 
 • Комітет з юридичних питань і захисту інтересів членів УФПМО; 
 • Комітет по взаємодії із професійною спільнотою. 

Щодо координації горизонтальних взаємодій, то запропонована структура виглядає наступним чином: 

 • Комісія по організації взаємодії з МОЗ; 
 • Комісія по організації взаємодії на міжнародному рівні; 
 • Комісія по соціальній модернізації системи управління медичною галуззю на регіональному рівні; 
 • Тимчасоводіючі Комісії за пропозиціями Ради представників та керівних органів УФПМО.

Учасники засідання внесли свої пропозиції щодо учасників і шляхом таємного голосування затвердили Структуру Комітетів і Комісій, членів Медичної і Вченої рад, особовий склад Палати фахівців, заступників голови і секретаря РП УФМПО. Переважною більшістю голосів рішення ухвалили. Збори Ради Представників оголосили закритими.

Зважаючи епідемічну ситуацію та пов’язані з нею карантинні обмеження, засідання й безпосередньо голосування, проходило офлайн (у залі були присутні 73 учасники) та онлайн (до трансляції на YouTube та в Zoom долучилися 94 представники). 

Leave a Reply