Розвиток самоврядування у сфері охорони здоров’я – необхідність сьогодення

8 серпня 2022 р. обговорили подальші шляхи розвитку самоврядування на загальному Засіданні за участю нашої громадської організації «Українська Федерація Професійних Медичних Об’єднань», представників Офісу Президента, міністра охорони здоров’я, Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, працівників апарату Ради національної безпеки і оборони України (РНБО).

Окрім нашої громадської організації своє бачення висловили такі громадські організації як «Всеукраїнське лікарське товариство», громадська організація «Всеукраїнська наукова спілка БПР стоматологів», Міжнародний фонд «Відродження».


Слід зазначити, що над Законопроєктом ми працювали більше півроку. Свої корективи вносили всі члени-Асоціації УФПМО 18 листопада 2021 року на Засіданні Ради Представників, в якому взяли участь 167 делегатів-представників від 77 професійних асоціацій-учасників УФПМО. Саме на цьому масштабному Засіданні розглядалося питання про внесення корективів до Законопроєкту. Про доцільність змін звітував Президент УФПМО – В’ячеслав Камінський.  (з матеріалом можна ознайомитися нижче)


Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я, зазначив, підходи до запровадження самоврядування мають окремі відмінності, але необхідність початку руху в напрямку самоврядування залишається нагальною.


Прийняте рішення

Учасники зустрічі відзначили доцільність прийняття  розробленого МОЗ законопроєкту в першому читанні з наступним його доопрацюванням перед другим читанням із залученням всієї медичної спільноти.

«Запровадження медичного самоврядування — це побудова незалежної організації, яка об’єднує професійну спільноту, з реальними важелями впливу на розвиток медичної допомоги в державі та з дієвими механізмами самоконтролю. Прийняття закону про самоврядування у сфері охорони здоров’я  — це вимога часу», — зазначив міністр охорони здоровʼя.

Нагадаємо, що УФПМО об’єднала діяльність існуючих громадських професійних медичних асоціацій, науково-медичних товариств та професійної медичної спільноти України для участі у створенні та впровадженні  сучасних механізмів та моделей лікарського самоврядування, в тому числі:

–           розробка сучасних стандартів надання медичної допомоги;

–           підтримка подальшого розвитку медичної науки, практики та медичної освіти;

–           сприяння впровадженню та використанню перспективних наукових розробок в медицині;

–           розвиток міжнародної наукової кооперації та її координація на професійному рівні,

–           забезпечення правового й соціального захисту медичних працівників тощо.

Саме тому проєкт Закону України «Про самоврядування в сфері охорони здоров’я в України» (далі Закон) є предметом активного опрацювання асоціаціями-членами та органами управління УФПМО.

Нагадаємо, що на сьогодні до участі в роботі УФПМО залучено 82 асоціації-учасники та проходить оформлення  участі ще 7 нових членів. Це дає змогу УФМПО представляти всі  медичні професії загалом.

УФПМО сьогодні – це представництво інтересів більше 82 тисяч лікарів та лікарів первинної ланки, більше 100 тисяч фармацевтичних працівників та більше 100 тисяч медичних сестер тощо.
Тож ми продовжуємо рухатися в правильному напрямку
задля підтримки професійного розвитку в рамках самоврядування.

Професійні асоціації-члени УФПМО підтримують проект Закону України «Про самоврядування в сфері охорони здоров’я в України» в цілому за умови внесення запропонованих змін.  

УФПМО: МИ ОПІКУЄМОСЯ ПРОФЕСІЄЮ!

Скорочений матеріал, презентований на Засіданні
https://drive.google.com/file/d/1k-BTsJi5bMw_q9aSyo_WBuQIg-PvQTrr/view?usp=sharing

Leave a Reply