УФПМО підтримує створення спільної медичної мережі з Європою
12 вересня відбулося друге засідання Робочої групи UEMS з питань України. На ньому обговорювались перспективи тіснішої співпраці української медичної спільноти з European Union of Medical Specialists (UEMS, Європейська спілка медичних фахівців). Захід проходив у форматі онлайн.
Українську Федерацію Професійних Медичних Об’єднань (УФПМО) на цьому засіданні представляв радник Президента Федерації, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, Олег Шевченко.
Він наголосив, що УФПМО розглядає співпрацю з UEMS як один з пріоритетів та висловив готовність Федерації підтримувати місію європейської спілки щодо створення спільної медичної мережі, яка сприятиме підвищенню професійних навичок та кваліфікації українських лікарів:
«Федерація повністю підтримуємо ключові цінності Робочої групи UEMS з питань України, з-поміж яких: спільнота та колегіальність; відкрита й прозора комунікація; справедливість та інклюзивність; прийняття рішень на основі консенсусу, а також баланс між роботою і добробутом», — зазначив Шевченко.
Олег Шевченко також запропонував включити УФПМО до складу UEMS як другого представника від України. Він наголосив, що цей крок не лише значно посилить міжнародну взаємодію та забезпечить додаткову підтримку українським лікарям, але й дозволить повноцінно охопити всіх медичних спеціалістів України. Оскільки Федерація включає майже сто асоціацій, що представляють різні медичні спеціальності та регіони, така присутність в UEMS стане важливим інструментом для ефективного представлення інтересів всієї медичної спільноти України, сприяючи системному розвитку охорони здоров’я та підвищенню якості медичних послуг.
З-поміж основних тем, які обговорювалися на засіданні, було створення віртуальних мереж підтримки та програм наставництва, підтримка життєстійкості та психічного здоров’я лікарів; покращення післядипломної підготовки та безперервної медичної освіти. Окрему увагу приділено дослідженням і співпраці в галузі охорони здоров’я, пов’язаній зі здоров’ям дітей та підлітків.
Також акцентувалася увага на необхідності планування постконфліктного відновлення системи охорони здоров’я України, з метою забезпечення довготривалого зміцнення медичної інфраструктури та здоров’я населення.
Учасники зустрічі домовилися продовжити обговорення цих важливих питань на очній зустрічі, яка відбудеться в Брюсселі у жовтні.