Завдання та напрямки

НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ УФПМО:

 

    1. Розвиток співробітництва, взаємодопомоги та взаємодії членів Федерації в питаннях задоволення та захисту їх професійних, соціальних, економічних, творчих та інших спільних інтересів.

     

    1. Сприяння піднесенню державної та суспільної значимості професій в галузі медицини та фармації, їх авторитету та престижу.

     

    1. Створення моделі системи правового захисту членів Федерації, а також медичних та фармацевтичних працівників.

     

    1. Участь у вирішенні актуальних питань безперервного професійного розвитку та актуальних питань працевлаштування медичних та фармацевтичних працівників.

     

    1. Підтримка подальшого розвитку медичної науки, практики та медичної освіти, сприяння впровадженню та використанню перспективних наукових розробок в медицині.

     

    1. Розвиток та поширення міжнародних зв’язків за різноманітними напрямками статутної діяльності в галузі охорони здоров’я, медичної освіти та науки (набуття членства у міжнародних професійних організаціях).

     

    1. Співпраця з Національною академією медичних наук України та формування Вченої Ради Федерації.

     

    1. Сприяння правовому захисту пацієнтів, моніторинг загроз, які виникають у цій сфері, та участь у їх усуненні (моніторинг та аналіз «медичних/лікарських» помилок).

     

    1. Розробка та ухвалення Кодексу професійної етики представників різних медичних професій, а також контроль за його дотриманням.

     

    1. Участь у розробці пропозицій щодо засад державної політики в галузі охорони здоров’я.

     

    1. Участь у розробці та аналізі проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері охорони здоров’я, у тому числі загальнодержавних цільових програм.

     

    1. Участь в проведенні оцінки медичних технологій (допомога при здійсненні експертизи медичних технологій щодо клінічної ефективності, економічної доцільності, організаційних проблем та проблем безпеки для громадян у зв’язку з їх застосуванням).

     

    1. Участь у розробці:

     

    – галузевих стандартів у сфері охорони здоров‘я;

     

    – єдиних кваліфікаційних вимог до керівників закладів охорони здоров’я незалежно від форми власності;

     

    – єдиних кваліфікаційних вимог до осіб, які займаються певними видами медичної і фармацевтичної діяльності;

     

    – програми медичних гарантій на відповідний рік тощо.

     

    1. Участь у створенні, апробації та впровадженні системи кредитно-фінансових, податкових, митних та інших регуляторів сфери.

     

    1. Участь у розробці професійних критеріїв (вимог) до навчальних програм щодо підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, постійнодіючій медичній освіті і професійного розвитку медичних і фармацевтичних працівників.

     

    1. Організація та проведення обговорень у фаховому колі щодо перспектив розвитку системи охорони здоров’я України з представниками громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування, НАМН України, бізнесу, донорами та іншими зацікавленими особами.

     

    1. Організація та участь у заходах, у тому числі міжнародних, спрямованих на формування позитивного інвестиційного іміджу галузі охорони здоров’я України.

     

    1. Підготовка та проведення конференцій, семінарів, симпозіумів, узагальнення матеріалів, вироблення консолідованої позиції та спільних заяв професійної спільноти у сфері охорони здоров’я, у тому числі з питань самоврядування медичних професій.

     

    1. Координація та сприяння здійсненню необхідних заходів для відпрацювання альтернативних методів та моделей приватної медицини шляхом створення, впровадження і розвитку громадсько-державної системи медичної діяльності.

     

    1. Здійснення інформаційної, просвітницької, рекламно- видавничої діяльності з метою популяризації роботи Федерації та її членів у порядку, встановленому законом.

    .