СУЧАСНА СИСТЕМА БПР МАЄ НА МЕТІ, ЩОБ МЕДИКИ УКРАЇНИ БУЛИ ВИЗНАНИМИ ТА РІВНИМИ В ЄВРОПІ
Про це йшла мова під час Другої Міжнародної науково-практичної конференції щодо впровадження європейських вимог до навчання (ETR) медичних працівників України: Безперервне професійне навчання у сфері медицини, яка відбулась 4 липня у Києві.
Співорганізаторами конференції виступили European Union of Medical Specialists (UEMS), Міністерство охорони здоров’я України, Національна академія медичних наук України, Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика та ГС «Українська федерація професійних медичних об’єднань».
Ректор НУОЗ України імені П.Л. Шупика В’ячеслав Камінський під час конференції підкреслив, що найважливішими питаннями впровадження в Україні європейського досвіду безперервного професійного розвитку (БПР) є прозоре функціонування системи БПР, належні вимоги до провайдерів та контроль за їхнім виконанням, а також розвиток перспективних форматів проведення освітніх заходів.
Як розповів Генеральний секретар Української федерації професійних медичних об’єднань (УФПМО) Ігор Шкробанець, майже 40% заходів БПР припадає на 17 із усіх 520 провайдерів. Лише протягом 2024 року зареєстровано майже 6000 офіційних заходів.
«Але мова йде про справжній освітній ринок, від якого залежать компетенції практикуючих медиків, тобто якість медичних послуг та їхня безпечність. Це про життя та здоров’я українських пацієнтів. Тому дуже шкода, що непоодинокі випадки недоброякісних заходів дискредитують всю систему безперервного професійного розвитку – слухачі отримують суттєві бали за навчальні програми, які є неактуальними та заангажованими, зокрема різними виробниками», — акцентував Ігор Шкробанець.
Було наголошено, що УФПМО наполягає на необхідності компетентного та неупередженого регулювання ринку БПР за європейською моделлю, у тому числі щодо номенклатури заходів та нарахування балів.
«Нас надихає те, як ви, в Україні виконуєте свої обов’язки перед пацієнтами, як лікарі ваші лікарі, незважаючи на важки умови та російську військову агресію намагаються не відставати в своєму розвитку та підвищувати свої бали БПР», – підкреслив генеральний секретар UEMS др. Джао Ґрено.
Загалом у конференції взяли участь понад 600 учасників. За результатами обговорення учасники було ухвалено Резолюцію, яка, зокрема, рекомендує визнати провідну експертну роль професійних Асоціацій у сфері медицини в розробці рекомендованих траєкторій БПР з урахуванням тематик, напрямів та видів БПР відповідно до Європейських стандартів.