У 2024 р. держава профінансувала реабілітаційні послуги на понад 3 млрд грн, у тому числі 1,9 млрд грн — у стаціонарних умовах, де відновлення пройшли понад 100 тис. людей. Такі дані було оприлюднено під час фармацевтичного форуму «ФАРМЕКСПЕРТ 2024. Стандарти. Інновації. Євроінтеграція», який відбувся в Києві наприкінці листопада
Форум був організований компанією Proxima Research International – міжнародним провайдером даних, технологій та сервісів для сфери охорони здоров’я та Державним підприємством «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
Один із найважливіших блоків пленарного засідання був присвячений реабілітаційній допомозі. Модератором цього блоку став Президент УФПМО, академік НАМН України, професор В’ячеслав Камінський, ректор Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, повідомляє сайт університету.
Він зауважив, що тема реабілітаційної допомоги є дуже актуальною та пов’язаною із високою соціальною відповідальністю. Проблеми з активною участю держави у створенні й організації комплексу заходів, контролі за повнотою та якістю реабілітації будуть актуальними ще найближчі 20–30 років.
«Дійсно, перед нами стоять колосальні за змістом та ресурсним забезпеченням завдання, які потребують переосмислення, пошуку, впровадження неординарних рішень», – підкреслив В’ячеслав Камінський.
Про сучасний стан організації медичної та психологічної реабілітації поінформував Тарас Марчук, кандидат медичних наук, доцент кафедри військово-медичної підготовки та реабілітації військовослужбовців НУОЗ України ім. П.Л. Шупика. Так, станом на листопад 2024 р. 495 медичних закладів уклали договори з НСЗУ за пакетами реабілітації. Стаціонарно послуги надають у 314 закладах охорони здоров’я, амбулаторно — у 470. У 2024 р. держава профінансувала реабілітаційні послуги на понад 3 млрд грн, у тому числі 1,9 млрд грн — у стаціонарних умовах, де відновлення пройшли понад 100 тис. людей. За амбулаторним пакетом виділено 1,2 млрд грн, відповідні послуги отримали понад 230 тис. пацієнтів. За словами доповідача, зараз немає інформації про точну кількість захисників та захисниць, які потребують відновлення, але це понад 100 тис. людей.