I Всеукраїнська конференція з фармацевтичної освіти: нові кроки до професійних стандартів

10 квітня 2025 року відбулася I Всеукраїнська науково-практична конференція «Фармацевтична освіта в Україні: сучасна якість столичного та крудового стоку», присвячена обговоренню методики оцінки якості підготовки фахівців на магістерському рівні за спеціальністю I8 Фармація (спеціалізація I8.01 Фармація). Захід став важливим майданчиком для діалогу між представниками фармацевтичної спільноти, органами влади та освітніми закладами.

У конференції взяли участь ключові діячі галузі: перший заступник Міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров, начальник управління медичних кадрів, освіти і науки МОЗ Сергій Убогов, голова підкомітету з питань фармації Комітету Верховної Ради України Сергій Кузьміних, голова Держслужби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Роман Ісаєнко, голова Галузевої ради з розроблення професійних стандартів у сфері охорони здоров’я Юрій Вдовиченко, голова виконавчого комітету УФМПО Роман Богачев, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва НУОЗ України імені П. Л. Шупика Олег Шевченко та інші.

Основна увага була приділена питанням розвитку фармацевтичної освіти та її відповідності сучасним викликам. Учасники обговорили:

  • тенденції фармацевтичного ринку України;
  • організаційно-правові аспекти забезпечення фармацевтичної освіти;
  • кадрове забезпечення галузі;
  • актуальні питання підготовки фахівців.

За результатами круглого столу, проведеного в рамках конференції, було ухвалено низку рішень:

  • уточнення професійних кваліфікацій у сфері охорони здоров’я на національному та регіональному рівнях;
  • перегляд стандартів «Фармацевта» та «Асистента Фармацевта» з урахуванням компетентнісного підходу;
  • гармонізація теоретичної та практичної підготовки фахівців;
  • розробка рекомендацій для МОЗ України щодо методики оцінки якості підготовки фармацевтів.

Як зазначив голова виконавчого комітету УФМПО Роман Богачев,

Ця конференція стала важливим кроком до вдосконалення професійних стандартів у фармацевтичній галузі. Співпраця з МОЗ, Верховною Радою та Держслужбою з лікарських засобів дозволяє нам спільно формувати якісну систему освіти для фахівців.

УФМПО продовжуватиме працювати над впровадженням ухвалених рішень, щоб забезпечити високий рівень підготовки фармацевтів і відповідність освіти потребам ринку.

Leave a Reply