Українські фахівці з психічного здоров’я і реабілітації переймають досвід польських колег

Перші дві групи українських фахівців – психологи, психіатри і реабілітологи – повернулися щойно з Польщі, де протягом пʼяти днів вони проходили професійне стажування в області психічного здоров’я і реабілітації. 

Мета проєкту – посилити професійну підготовку працівників сфери охорони здоровʼя України досвідом польських колег в питаннях реабілітації поранених та терапії розладів, повʼязаних зі стресом війни.

Програма стажування реалізується завдяки тісній співпраці першої леді Республіки Польща Агати Дуди i першої леді України Олени Зеленської у межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?»

Навчання триває: наразі в Польщі перебувають ще дві групи українських фахівців. Загалом же в рамках проєкту планується провести стажування для пʼяти груп фахівців з психічного здоровʼя та пʼяти – з фізичної реабілітації.
Учасники, які вже пройшли стажування, відзначили актуальність та високий рівень організації заходів, а особливо – доброзичливість польських колег. Зокрема, за словами українських стажувальників, вони побачили інші підходи до роботи та отримали нову важливу для їхньої практики інформацію. 

Цінним для наших фахівців виявилось також неформальне спілкування з колегами з та спільні зустрічі психологів і реабілітологів. Окрім обміну досвідом та встановлення нових професійних контактів ці заходи сприяли психоемоційному розвантаженню наших фахівців.

Перша леді Польщі Агата Дуда особисто зустрілася з учасниками проєкту та звернулися до них з надихаючими словами підтримки.  Висловлюємо вдячність польській стороні за підтримку нашої медичної
сфери в умовах повномасштабної війни

Leave a Reply