Підсумки першої конференції з впровадження європейських стандартів навчання медичних працівників (ETR)

УФПМО провела першу науково-практичну конференцію з впровадження європейських стандартів навчання (ETR)

7 грудня в Києві пройшла перша науково-практична конференція УФПМО, присвячена впровадженню європейських стандартів навчання (ETR) медичних працівників в Україні з обговоренням алгоритмів та етапів реалізації.

Велася онлайн трансляція українською та англійською мовами. Завдяки чому до нас змогли долучитись більше 300 фахівців віддалено та біля 20-ти гостей у залі.

З привітальними словами виступили:

  • Дубров Сергій Олександрович, професор, доктор медичних наук, перший заступник Міністра охорони здоров’я України;
  • Убогов Сергій Генадійович, Начальник Управління медичних кадрів, освіти і науки при МОЗ України;
  • Васіліос Папалоіс, професор, президент UEMS;
  • Камінський В’ячеслав Володимирович, професор, доктор медичних наук, академік НАМН України, ректор НУОЗ імені П.Л. Шупика;
  • Вдовиченко Юрій Петрович, професор, доктор медичних наук, чл-кор НАМН України, голова Галузевої ради з розроблення професійних стандартів у сфері охорони здоров’я.

Президент UEMS, професор Васіліос Папалоіс вкотре заявив про активну підтримку ідеї української медичної спільноти у впровадженні сучасних професійних стандартів освіти. Він також коротко представив UEMS в якості адвокацької іституції  для 1.7 мільйонів фахівців, залучених в організацію.

Професор Загребського університету, віце-президент UEMS, голова комітету ETR Нада Чікез, поділилася інформацією про програми післядипломної підготовки медичних спеціалістів в Європі.

В її доповіді були озвучені вимоги до тренерів програм післядипломної освіти, методи оцінювання, формати взаємодії між тренерами і трейні в рамках програм навчання. Зокрема розглянуто метод CanMEDS, який був запроваджений Королівським коледжем лікарів та хірургів Канади.

Пані професор  подякувала за запрошення, висловивши щиру повагу до українських колег.

Доктор медичних наук, завідувач кафедри ортопедії і травматології НУОЗ України імені П.Л.Шупика, голова експертної групи МОЗ Анкін Микола Львович у своїй доповіді порівняв тривалість навчання в Європі, США та Україні. А також вимоги до викладачів та порядок обліку отриманих знань і практичних навичок.

Українська медична галузь має вже зараз вирішити ряд наболілих питань. Зокрема привести стандарти підготовки фахівців у відповідність до міжнародних, створити план навчання та акредитації навчальних закладів. І щоб просуватися вперед у цих питаннях в умовах військової агресії варто бути вкрай наполегливими і принциповими.

Своє бачення щодо розвитку стандартів медичної освіти також представили:

Заболотний Дмитро Ілліч, професор, доктор медичних наук, голова ГО «Українське наукове медичне товариство лікарів-оториноларингологів».

Запороджан Валерій Миколайович, професор, доктор медичних наук, академік НАМН України, голова ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України».

Марічереда Валерія Геннадіївна, доктор медичних наук, професор, перший проректор ОНМедУ.

Ткаченко Вікторія Іванівна, професор, доктор медичних наук, НУОЗ України імені П.Л.Шупика, Секретар Галузевої ради з розроблення професійних стандартів у сфері охорони здоров’я.

Літус Олександр Іванович, професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри НУОЗ України імені П.Л.Шупика, Голова експертної групи МОЗ.

Конференція стала ще одним кроком у вдосконаленні медичної освіти в Україні. Спільно з нашими європейськими партнерами, провідними експертами асоціацій, науковцями і спеціалістами МОЗ ми рухаємось у напрямку сучасних європейських стандартів підготовки фахівців.  

Запис трансляції доступний за посиланнями:

Англійська
Українська

Leave a Reply